Suites Praia Containers
Placeret lige uden for Praia de Canasvieiras, Suites Praia Containers Florianópolis huser 7 værelser med udsigt over gårdhaven. Dette kro tilbyder gæsterne også WiFi på værelserne.
Stedet ligger 6 km væk fra São José da Ponta Grossa Fortress og 4 km fra Ponta das Canas Strand. Hotellet er bemærkelsesværdigt for dets bekvemme beliggenhed tæt ved Canasvieiras Commercial Center. Det nærmeste busstoppested er Avenida Milton Leite da Costa, inden for kun 400 meter.
Brasilianske specialiteter serveres på Jardim Mediterraneo, som er 100 meter væk.
- Lokale seværdigheder
- Ponta das Canas Beach4,2 km
- Lufthavne
- Florianopolis Lufthavn35 km
- Togstationer
- Main Bus Station22 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Kæledyr ikke tilladt
På værelset
- Gratis WiFi på værelserne
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ✈
Hvor langt er Florianopolis fra Suites Praia Containers hotel?
Der er en 35-km afstand mellem Florianopolis og Suites Praia Containers hotel. - 🚗
Finder jeg en parkeringsplads i et Suites Praia Containers hotel?
Du kan parkere dit køretøj på et Suites Praia Containers hotel ved en parkeringsplads. - 🕗
Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra det Suites Praia Containers hotel?
Kunder skal være klar til at tjekke ud fra det Suites Praia Containers hotel ved 11:00. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i Suites Praia Containers hotel?
Den gennemsnitlige værelsespris i Suites Praia Containers hotel er 66$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper tilbydes i Florianópolis hotellet?
På Florianópolis hotellet kan gæster vælge mellem Suite Standard og Suite til familie.